Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 38
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
się wtedy na rekonesansie. To daje pewne wyobrażenie o klasie góry. Osiem lat później podjęta przez Japończyków próba przejścia północnej grani w stylu alpejskim skończyła się tragicznie - zginęło trzech uczestników wyprawy. W 1992 roku Japończycy, nie zrażeni śmiercią kolegów, dokonali drugiego (i ostatniego) wejścia na Kongur, wspomnianą wcześniej, północną granią.
Animatorem polskiej wyprawy na najwyższy szczyt Pamiru jest Krzysztof Treter z Częstochowy. Właśnie kompletuje skład ekipy i wygląda na to, że Marcin nie będzie się długo wahał z podjęciem decyzji. Ta gra jest warta świeczki. To oczywiste nawet dla mnie, chociaż mam swoje egoistyczne, babskie powody, żeby myśleć inaczej.

Kongur optymistyczny
się wtedy na rekonesansie. To daje pewne wyobrażenie o klasie góry. Osiem lat później podjęta przez Japończyków próba przejścia północnej grani w stylu alpejskim skończyła się tragicznie - zginęło trzech uczestników wyprawy. W 1992 roku Japończycy, nie zrażeni śmiercią kolegów, dokonali drugiego (i ostatniego) wejścia na Kongur, wspomnianą wcześniej, północną granią.<br>Animatorem polskiej wyprawy na najwyższy szczyt Pamiru jest Krzysztof Treter z Częstochowy. Właśnie kompletuje skład ekipy i wygląda na to, że Marcin nie będzie się długo wahał z podjęciem decyzji. Ta gra jest warta świeczki. To oczywiste nawet dla mnie, chociaż mam swoje egoistyczne, babskie powody, żeby myśleć inaczej.<br><br>&lt;tit&gt;Kongur optymistyczny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!