Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
rzekł z emfazą prof. Duch - mogłoby być doskonałym dowodem przeciwko teorii względności. Pan go jednak używa jako dowodu przeciwko możliwościom rozwoju naszych sił halabardniczych. Fe!
Biochemiczny zegar, zawieszony w audytorium, wciąż starzał się z jednego końca i odradzał z drugiego. Prof. Mmaa nie nadchodził.
- A co to takiego... - zaczął Pierwszy Asystent prof. Ducha, krążący już od dłuższego czasu wokoło dziwnego eksponatu nr 4. - A co to takiego... - zaczął Pierwszy Asystent prof. Ducha, lecz zaraz się poprawił: - A jakie szczegóły, panie inżynierze, związane są z tym eksponatem, oznaczonym numerem 4? Pochodzi on, jak wszyscy wiemy, z homo-głowy, przypuszczam.
- Być może - odrzekł
rzekł z emfazą prof. Duch - mogłoby być doskonałym dowodem przeciwko teorii względności. Pan go jednak używa jako dowodu przeciwko możliwościom rozwoju naszych sił halabardniczych. Fe!<br> Biochemiczny zegar, zawieszony w audytorium, wciąż starzał się z jednego końca i odradzał z drugiego. Prof. Mmaa nie nadchodził.<br> - A co to takiego... - zaczął Pierwszy Asystent prof. Ducha, krążący już od dłuższego czasu wokoło dziwnego eksponatu nr 4. - A co to takiego... - zaczął Pierwszy Asystent prof. Ducha, lecz zaraz się poprawił: - A jakie szczegóły, panie inżynierze, związane są z tym eksponatem, oznaczonym numerem 4? Pochodzi on, jak wszyscy wiemy, z homo-głowy, przypuszczam.<br> - Być może - odrzekł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego