Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
tonem przyjacielskiej perswazji:
- A jednak przyznacie, kolego, że nie ma to jak nasza stara rodowita biała pupka.
Entuzjastycznym ,,Ba!" mocnik Mocżorw przyznał rację mocnikowi Uchinderowi, jako że tak jak mocnik Mocżorw nad wszystkie mocniki, tak biała pupka nad wszystkie pupki sławna była.
W tej chwili ukazał się w korytarzu Drugi Asystent prof. Ducha. Drugi Asystent prof. Ducha miał zwyczaj chodzić nogami do góry po stropach i mocniki, rozstąpiwszy się grzecznie, utworzyły szpaler na suficie.
- Fajny gość! - powiedział jeden z mocników.
- Tak, gnida! - powiedział drugi...
- Fajna, utalentowana gnida! - rzekł mocnik Uchinder zapachniawszy mocno i zdecydowanie.
Drugi Asystent prof. Ducha z przyjemnością zanotował
tonem przyjacielskiej perswazji:<br> - A jednak przyznacie, kolego, że nie ma to jak nasza stara rodowita biała pupka.<br> Entuzjastycznym ,,Ba!" &lt;orig&gt;mocnik&lt;/&gt; Mocżorw przyznał rację &lt;orig&gt;mocnikowi&lt;/&gt; Uchinderowi, jako że tak jak &lt;orig&gt;mocnik&lt;/&gt; Mocżorw nad wszystkie &lt;orig&gt;mocniki&lt;/&gt;, tak biała pupka nad wszystkie pupki sławna była.<br> W tej chwili ukazał się w korytarzu Drugi Asystent prof. Ducha. Drugi Asystent prof. Ducha miał zwyczaj chodzić nogami do góry po stropach i &lt;orig&gt;mocniki&lt;/&gt;, rozstąpiwszy się grzecznie, utworzyły szpaler na suficie.<br> - Fajny gość! - powiedział jeden z &lt;orig&gt;mocników&lt;/&gt;.<br> - Tak, gnida! - powiedział drugi...<br> - Fajna, utalentowana gnida! - rzekł &lt;orig&gt;mocnik&lt;/&gt; Uchinder zapachniawszy mocno i zdecydowanie.<br> Drugi Asystent prof. Ducha z przyjemnością zanotował
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego