Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 32
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
człowieka do Boga.
Te nowe gwiazdy to 108 błogosławionych, którzy przelali krew za Chrystusa i bliźniego. Wśród nich tj. ks. Stanisław Pyrtek z Bystrej Podhalańskiej, ks. Piotr Dańkowski z Jordanowa i ks. Bruno Zembol z Łętowni.
Bystra Podhalańska, jedna z najpiękniejszych wiosek na Podhalu, na którą z dala spogląda majestatyczna Babia Góra, która jak kokosz kurczęta, chciałaby wziąć pod swoją opiekę wszystkie wioski bliżej lub dalej położone u jej stóp.
Wieś ta przed II wojną światową należała do biednych miejscowości. Ludność utrzymywała się z rolnictwa, nieliczni pracowali na kolei lub lasach przy wyrębie drewna.
Mimo biedy, nieliczni zdolni chłopcy garnęli się
człowieka do Boga.<br>Te nowe gwiazdy to 108 błogosławionych, którzy przelali krew za Chrystusa i bliźniego. Wśród nich tj. ks. Stanisław Pyrtek z Bystrej Podhalańskiej, ks. Piotr Dańkowski z Jordanowa i ks. Bruno Zembol z Łętowni.<br>Bystra Podhalańska, jedna z najpiękniejszych wiosek na Podhalu, na którą z dala spogląda majestatyczna Babia Góra, która jak &lt;orig&gt;kokosz&lt;/&gt; kurczęta, chciałaby wziąć pod swoją opiekę wszystkie wioski bliżej lub dalej położone u jej stóp.<br>Wieś ta przed II wojną światową należała do biednych miejscowości. Ludność utrzymywała się z rolnictwa, nieliczni pracowali na kolei lub lasach przy wyrębie drewna.<br>Mimo biedy, nieliczni zdolni chłopcy garnęli się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego