Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 27
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
turystycznych. Wśród wymienionych w umowie przejść jest tylko jedno w Tatrach. Nie kursuje jeszcze prom pomiędzy Sromowcami Niżnymi i Czerwonym Klasztorem.
Długo oczekiwaną umowę przedstawiciele obydwu rządów podpisali w Trstenie 1 lipca. Wśród wymienionych przejść większość znajduje się na terenie województwa małopolskiego (Beskid Żywiecki, Beskid Sądecki, Tatry, Pieniny oraz pasmo Babiej Góry). Granicę można przekraczać między innymi w Jaworkach, Szlachtowej, w Kacwinie na Spiszu, na Przywarówce koło Lipnicy Wielkiej czy na Rysach. Przejścia mają umożliwić swobodne wędrowanie. W miejscach tych zamiast stałych odpraw, będzie selektywna kontrola. Podstawą przekroczenia granicy na szlakach turystycznych może być wyłącznie paszport.

Przemytnik na szlaku

Nie można
turystycznych. Wśród wymienionych w umowie przejść jest tylko jedno w Tatrach. Nie kursuje jeszcze prom pomiędzy Sromowcami Niżnymi i Czerwonym Klasztorem.<br>Długo oczekiwaną umowę przedstawiciele obydwu rządów podpisali w Trstenie 1 lipca. Wśród wymienionych przejść większość znajduje się na terenie województwa małopolskiego (Beskid Żywiecki, Beskid Sądecki, Tatry, Pieniny oraz pasmo Babiej Góry). Granicę można przekraczać między innymi w Jaworkach, Szlachtowej, w Kacwinie na Spiszu, na Przywarówce koło Lipnicy Wielkiej czy na Rysach. Przejścia mają umożliwić swobodne wędrowanie. W miejscach tych zamiast stałych odpraw, będzie selektywna kontrola. Podstawą przekroczenia granicy na szlakach turystycznych może być wyłącznie paszport.<br><br>&lt;tit&gt;Przemytnik na szlaku&lt;/&gt;<br><br>Nie można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego