Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 32
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
tylko czuje prawdziwe powołanie do kapłaństwa, to do seminarium w Wilnie na pewno go przyjmą. Po wakacjach pakuje swój skromny dobytek do walizki i jedzie do Wilna, gdzie został przyjęty i zamieszkał w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym, a studia rozpoczął na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Stefana Batorego.
I tak młody góral spod Babiej Góry wyruszył hen, na północno-wschodnie rubieże ówczesnej Polski, by zrealizować swoje Boże powołanie. Nie czuje lęku przed tym, że opuszcza dom rodzinny na długie miesiące, co świadczy, że powołanie do kapłaństwa było prawdziwe. Ono mu wytyczało cel jego życia.
Boleśnie przeżył wybuch II wojny światowej. Był wtedy na wakacjach
tylko czuje prawdziwe powołanie do kapłaństwa, to do seminarium w Wilnie na pewno go przyjmą. Po wakacjach pakuje swój skromny dobytek do walizki i jedzie do Wilna, gdzie został przyjęty i zamieszkał w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym, a studia rozpoczął na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Stefana Batorego.<br>I tak młody góral spod Babiej Góry wyruszył hen, na północno-wschodnie rubieże ówczesnej Polski, by zrealizować swoje Boże powołanie. Nie czuje lęku przed tym, że opuszcza dom rodzinny na długie miesiące, co świadczy, że powołanie do kapłaństwa było prawdziwe. Ono mu wytyczało cel jego życia.<br>Boleśnie przeżył wybuch II wojny światowej. Był wtedy na wakacjach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego