Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
basmacze, którzy napadali na osady, bieda kraju nękanego chorobami, zmowa tubibów, którzy nie chcieli swych pacjentów przekazać ludziom leczącym bezpłatnie i skutecznie.
Wysoki, szczupły Rosjanin służył podczas pierwszej wojny światowej w rosyjskim korpusie ekspedycyjnym we Francji. Po Rewolucji Październikowej był internowany w Afryce Północnej, a potem odstawiony do portu w Baku.
Rusza w drogę do swej rodzinnej wsi. Smutny był ten powrót żołnierza. Na dworcu w Rostowie ludzie czekający po kilka dni na pociąg spali na stojąco, nigdzie nie można się było położyć, gdyż wszystko ruszało się od wszy.
Był to okres, kiedy tyfus plamisty dławił Rosję. W latach 1919 - 1922
basmacze, którzy napadali na osady, bieda kraju nękanego chorobami, zmowa tubibów, którzy nie chcieli swych pacjentów przekazać ludziom leczącym bezpłatnie i skutecznie.<br> Wysoki, szczupły Rosjanin służył podczas pierwszej wojny światowej w rosyjskim korpusie ekspedycyjnym we Francji. Po Rewolucji Październikowej był internowany w Afryce Północnej, a potem odstawiony do portu w Baku.<br> Rusza w drogę do swej rodzinnej wsi. Smutny był ten powrót żołnierza. Na dworcu w Rostowie ludzie czekający po kilka dni na pociąg spali na stojąco, nigdzie nie można się było położyć, gdyż wszystko ruszało się od wszy.<br> Był to okres, kiedy tyfus plamisty dławił Rosję. W latach 1919 - 1922
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego