Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
stanowiska tutaj zajmowanego, widzimy przed sobą wdzięczne pole do pracy bardzo różnorodnej, ciekawej i rokującej piękne wyniki. Należy tylko zakasać rękawy i brać się do roboty.
Julian Krzyżanowski


Stanisława Darłak
ZWYCZAJE I OBRZĘDY WESELME
WE WSI ŚWILICZY KOŁO RZESZOWA
Na podstawie wiadomości zebranych od miejscowych starszych, kobiet: Cioch Anieli, Kokoszki Balbiny, Prokop Fieleny i Grabowskiej Ewy w czasie od 10 lutego do 24 marca 1953 r.
Przed weselem jak zwykle szły zapowiedzi. Później trzy tygodnie się ryktowali. Kupili ze dwa worki mąki i piekli wielgie placki na brytwanach.
Uroczystości weselne zaczynały się od wtorku. Był to dzień oświęcony na "prosiny" czyli
stanowiska tutaj zajmowanego, widzimy przed sobą wdzięczne pole do pracy bardzo różnorodnej, ciekawej i rokującej piękne wyniki. Należy tylko zakasać rękawy i brać się do roboty.<br>&lt;au&gt;Julian Krzyżanowski&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=9&gt;<br>&lt;div&gt;&lt;au&gt;Stanisława Darłak&lt;/au&gt;<br>&lt;tit&gt;ZWYCZAJE I OBRZĘDY WESELME<br>WE WSI ŚWILICZY KOŁO RZESZOWA&lt;/tit&gt;<br>Na podstawie wiadomości zebranych od miejscowych starszych, kobiet: Cioch Anieli, Kokoszki Balbiny, Prokop Fieleny i Grabowskiej Ewy w czasie od 10 lutego do 24 marca 1953 r.<br>Przed weselem jak zwykle szły zapowiedzi. Później trzy tygodnie się &lt;orig&gt;ryktowali&lt;/orig&gt;. Kupili ze dwa worki mąki i piekli &lt;orig&gt;wielgie&lt;/orig&gt; placki na brytwanach.<br>Uroczystości weselne zaczynały się od wtorku. Był to dzień &lt;orig&gt;oświęcony&lt;/orig&gt; na "prosiny" czyli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego