Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Ale jesteśmy gotowi na każdą ewentualność - powiedział telewizji CNN przedstawiciel republikanów Christopher Cox, przewodniczący komisji Bezpieczeństwa Narodowego Izby Reprezentantów.
W historii Stanów Zjednoczonych ani razu nie przesunięto terminu wyborów prezydenckich. Abraham Lincoln, którego namawiano do przesunięcia daty wyborów w 1864 roku, podczas wojny secesyjnej, stanowczo odmówił. - Wybory są niezbędne - powiedział. - Bez wyborów nie możemy mieć wolnego rządu. Gdyby rebelianci zmusili nas do zaniechania bądź przeniesienia wyborów, to słusznie mogliby uznać, że nas pokonali.
bbc, reuters, pap


Litwa
Valdas Adamkus zaprzysiężony na drugą kadencję
Z pierwszą wizytą do Warszawy

Valdas Adamkus, ósmy prezydent w dziejach Litwy, który wczoraj oficjalnie objął urząd, pierwszą wizytę
Ale jesteśmy gotowi na każdą ewentualność&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział telewizji &lt;name type="org"&gt;CNN&lt;/&gt; przedstawiciel republikanów &lt;name type="person"&gt;Christopher Cox&lt;/&gt;, przewodniczący komisji &lt;name type="org"&gt;Bezpieczeństwa Narodowego&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Izby Reprezentantów&lt;/&gt;.<br>W historii &lt;name type="place"&gt;Stanów Zjednoczonych&lt;/&gt; ani razu nie przesunięto terminu wyborów prezydenckich. Abraham Lincoln, którego namawiano do przesunięcia daty wyborów w 1864 roku, podczas wojny secesyjnej, stanowczo odmówił. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Wybory są niezbędne&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Bez wyborów nie możemy mieć wolnego rządu. Gdyby rebelianci zmusili nas do zaniechania bądź przeniesienia wyborów, to słusznie mogliby uznać, że nas pokonali.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;bbc, reuters, pap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Litwa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Valdas Adamkus&lt;/&gt; zaprzysiężony na drugą kadencję&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Z pierwszą wizytą do &lt;name type="place"&gt;Warszawy&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Valdas Adamkus&lt;/&gt;, ósmy prezydent w dziejach &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt;, który wczoraj oficjalnie objął urząd, pierwszą wizytę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!