Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
z kraju, chce być teraz filmowcem. Spokojnie studiuje reżyserię w Nowym Jorku aż do dnia, kiedy spotyka na ulicy znajomego z Wrocławia, Carlosa, a potem Lidkę, Gibsona i Dyzia. Libacja alla pollaca w nowojorskim mieszkaniu Anglika, jak i późniejszy epizod z Lidką w głównej roli zdają się mieć charakter przełomowy. Bo oto wrocławianie, jeszcze wczoraj zdeterminowani - w końcu wyjechali z kraju, w którym nie dało się żyć - dziś (jesteśmy w okolicach 1989 r.) odkrywają własną pomyłkę. Za Oceanem ponieśli klęskę, stali się - używając nośnej formuły Redlińskiego - szczuropolakami. To pokolenie - powiada Siemion - ma za sobą traumę emigracji.

Odsłona trzecia to ponownie Wrocław
z kraju, chce być teraz filmowcem. Spokojnie studiuje reżyserię w Nowym Jorku aż do dnia, kiedy spotyka na ulicy znajomego z Wrocławia, Carlosa, a potem Lidkę, Gibsona i Dyzia. Libacja alla pollaca w nowojorskim mieszkaniu Anglika, jak i późniejszy epizod z Lidką w głównej roli zdają się mieć charakter przełomowy. Bo oto wrocławianie, jeszcze wczoraj zdeterminowani - w końcu wyjechali z kraju, w którym nie dało się żyć - dziś (jesteśmy w okolicach 1989 r.) odkrywają własną pomyłkę. Za Oceanem ponieśli klęskę, stali się - używając nośnej formuły Redlińskiego - szczuropolakami. To pokolenie - powiada Siemion - ma za sobą traumę emigracji.<br><br>Odsłona trzecia to ponownie Wrocław
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!