Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
narodowych nieszczęść, których to prądów ojcami mieli być oczywiście... Żydzi. Wojciech Wasiutyński będzie w artykule Przeklęty duch reformacji ("Prosto z mostu", 1936) wzywał wręcz: ,,Przeklnijmy konfederację warszawską''.
Elżbietańskie czasy Polska wśród swoich stuleci miała jeden tylko wiek złoty i nic nie zapowiada, aby się on miał kiedykolwiek powtórzyć.
Tymczasem Wielka Brytania do szczytów potęgi doszła w XIX stuleciu; wówczas to przeżywała wspomniane już wiktoriańskie czasy, w których przynajmniej setkom Forsyte'ów powodziło się znakomicie. Inną na ten temat opinię wyraziliby robotnicy, ale ich poglądami zaczęto się na dobre przejmować dopiero w XX stuleciu.
Mimo to rządy nie Wiktorii, lecz Elżbiety I (1558
narodowych nieszczęść, których to prądów ojcami mieli być oczywiście... Żydzi. Wojciech Wasiutyński będzie w artykule Przeklęty duch reformacji ("Prosto z mostu", 1936) wzywał wręcz: ,,Przeklnijmy konfederację warszawską''.<br>Elżbietańskie czasy Polska wśród swoich stuleci miała jeden tylko wiek złoty i nic nie zapowiada, aby się on miał kiedykolwiek powtórzyć.<br>Tymczasem Wielka Brytania do szczytów potęgi doszła w XIX stuleciu; wówczas to przeżywała wspomniane już wiktoriańskie czasy, w których przynajmniej setkom Forsyte'ów powodziło się znakomicie. Inną na ten temat opinię wyraziliby robotnicy, ale ich poglądami zaczęto się na dobre przejmować dopiero w XX stuleciu.<br>Mimo to rządy nie Wiktorii, lecz Elżbiety I (1558
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego