Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 05.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Czy jest to realne?
Dobre stosunki niemiecko-francuskie są dla Europy synonimem dynamiki i postępu. Jeżeli niemiecko-francuski motor działa dobrze, to także Europa odnosi z tego korzyści. Istnieje tak zwany Trójkąt Weimarski z udziałem Polski. Nie jest to zamknięty klub, należy zresztą unikać powstawania zamkniętych grup państw. Gdyby Wielka Brytania została włączona do tej współpracy, mogłoby to okazać się pomocne w wypracowaniu wspólnego stanowiska w sprawach polityki zagranicznej - właśnie w gronie państw prezentujących różne poglądy w tym zakresie.
Czy pojęcie twardego jądra Europy jest aktualne?
Porozumienie z Schengen oraz wprowadzenie euro dowodzi, że grupy państw raz po raz podejmują działania
Czy jest to realne?&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;&lt;transl&gt;Dobre stosunki niemiecko-francuskie są dla Europy synonimem dynamiki i postępu. Jeżeli niemiecko-francuski motor działa dobrze, to także Europa odnosi z tego korzyści. Istnieje tak zwany Trójkąt Weimarski z udziałem Polski. Nie jest to zamknięty klub, należy zresztą unikać powstawania zamkniętych grup państw. Gdyby Wielka Brytania została włączona do tej współpracy, mogłoby to okazać się pomocne w wypracowaniu wspólnego stanowiska w sprawach polityki zagranicznej - właśnie w gronie państw prezentujących różne poglądy w tym zakresie.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;&lt;transl&gt;Czy pojęcie twardego jądra Europy jest aktualne?&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;&lt;transl&gt;Porozumienie z Schengen oraz wprowadzenie euro dowodzi, że grupy państw raz po raz podejmują działania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!