Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
Stany Zjednoczone. Oznaczało to, że mimo klęski wojennej państwo polskie nie przestało istnieć: działały jego władze, uznawane przez rządy innych krajów i cieszące się poparciem ogromnej większości społeczeństwa w okupowanym kraju.

Wkrótce po klęsce Francji w kampanii 1940 r. rząd polski przeniósł się wraz z częścią wojska do stolicy Wielkiej Brytanii - Londynu.

Europa w okresie przewagi niemiecko-radzieckiej (1939-1941). Jeszcze w czasie trwania kampanii wrześniowej Niemcy i ZSRR ustaliły nowy podział Europy Środkowo-Wschodniej.
Po nieudanej próbie zawarcia pokoju między III Rzeszą a zachodnimi aliantami Polski Niemcy i Rosjanie przystąpili do kolejnych podbojów. Związek Radziecki zajął wszystkie państwa bałtyckie (Estonię
Stany Zjednoczone. Oznaczało to, że mimo klęski wojennej państwo polskie nie przestało istnieć: działały jego władze, uznawane przez rządy innych krajów i cieszące się poparciem ogromnej większości społeczeństwa w okupowanym kraju.<br><br>Wkrótce po klęsce Francji w kampanii 1940 r. rząd polski przeniósł się wraz z częścią wojska do stolicy Wielkiej Brytanii - Londynu.<br><br>Europa w okresie przewagi niemiecko-radzieckiej (1939-1941). Jeszcze w czasie trwania kampanii wrześniowej Niemcy i ZSRR ustaliły nowy podział Europy Środkowo-Wschodniej.<br>Po nieudanej próbie zawarcia pokoju między III Rzeszą a zachodnimi aliantami Polski Niemcy i Rosjanie przystąpili do kolejnych podbojów. Związek Radziecki zajął wszystkie państwa bałtyckie (Estonię
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego