Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 4
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
przykład wyjaśnić dlaczego krzyż poświęcono dopiero w maju 1914 roku, chociaż miał upamiętniać 500-lecie zwycięstwa pod Grunwaldem, które przypadało w lipcu 1910 roku. Rodzina po śp. Bartłomieju Jarząbku spod Buka w Bańskiej Niżnej przekazała mi oryginalną fakturę i kwit przewozowy z 1909 roku na winklówkę użytą do wykonania krzyża. Co było przyczyną tej czteroletniej zwłoki?
Oczekując wszelkich informacji o Ranisbergu i krzyżu grunwaldzkim na jego szczycie, zachęcam do uważnej lektury poniższego tekstu z "Gazety Podhalańskiej" z 1914 roku, nr 21, str. 4-5.
Jan AntołPiękna uroczystość w Szaflarach

Szaflary, 17 maja 1914

Święcenie świąt narodowych jest jednym z największych czynników
przykład wyjaśnić dlaczego krzyż poświęcono dopiero w maju 1914 roku, chociaż miał upamiętniać 500-lecie zwycięstwa pod Grunwaldem, które przypadało w lipcu 1910 roku. Rodzina po śp. Bartłomieju Jarząbku spod Buka w Bańskiej Niżnej przekazała mi oryginalną fakturę i kwit przewozowy z 1909 roku na winklówkę użytą do wykonania krzyża. Co było przyczyną tej czteroletniej zwłoki?<br>Oczekując wszelkich informacji o Ranisbergu i krzyżu grunwaldzkim na jego szczycie, zachęcam do uważnej lektury poniższego tekstu z "Gazety Podhalańskiej" z 1914 roku, nr 21, str. 4-5.<br>&lt;au&gt;Jan Antoł&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Piękna uroczystość w Szaflarach&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Szaflary, 17 maja 1914&lt;/&gt;<br><br>Święcenie świąt narodowych jest jednym z największych czynników
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego