Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 249
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
specjalnych bez żenady opowiadają w mediach, co im ślina na język przyniesie.
Media wchodzą w to, jak w masło. ,,Nie'' i ,,Przegląd Tygodniowy'' dostają dokumenty obciążające ,,solidaruchów''. ,,Życie Warszawy'' (potem ,,Życie'') i ,,Wprost'' mają przecieki na ,,czerwonych''.
Od kilku lat działa w Polsce piąta władza, niepokojąco bliska czwartej, czyli mediom.
Co z tym zrobić? Pierwszym odruchem jest opcja zerowa: wywalić wszystkich i przyjąć nowych, którzy lojalność wobec państwa postawiąą ponad polityczne rozgrywki.
Jeżeli tej szlachetnej czystki dokona koalicja AWS-UW, czy uchroni się przed zapałem tropicieli ,,czerwonej pajęczyny''? A jeśli następne wybory wygra SLD, to czy powstrzyma się przed swoją opcję zero?
Więc
specjalnych bez żenady opowiadają w mediach, co im ślina na język przyniesie. <br>Media wchodzą w to, jak w masło. ,,Nie'' i ,,Przegląd Tygodniowy'' dostają dokumenty obciążające ,,solidaruchów''. ,,Życie Warszawy'' (potem ,,Życie'') i ,,Wprost'' mają przecieki na ,,czerwonych''. <br>Od kilku lat działa w Polsce piąta władza, niepokojąco bliska czwartej, czyli mediom. <br>Co z tym zrobić? Pierwszym odruchem jest opcja zerowa: wywalić wszystkich i przyjąć nowych, którzy lojalność wobec państwa postawiąą ponad polityczne rozgrywki.<br>Jeżeli tej szlachetnej czystki dokona koalicja AWS-UW, czy uchroni się przed zapałem tropicieli ,,czerwonej pajęczyny''? A jeśli następne wybory wygra SLD, to czy powstrzyma się przed swoją opcję zero? <br>Więc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego