Typ tekstu: Książka
Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Opowiadania drastyczne
Rok powstania: 1968
Świętej Genowefy. Obecni byli również jego asystenci, doktor Adler i Amblard, oraz neurochirurg, sławny profesor Charles du Crochet.
Rozmawialiśmy o sprawach obojętnych. Musiałem opowiadać im o Warszawie, którą doktor Amblard znał jeszcze sprzed wojny, o "Fizykach" Dürrenmata, o sytuacji w polskiej onkologii.
- Sądzę - powiedział profesor Garraud - że wasza rodaczka, pani Curie, musiała szczególnie zaważyć na kierunku badań nad istotą nowotworów złośliwych. Należy przypuszczać, że właśnie z Polski będą promieniowały nowe idee w dziedzinie walki z rakiem.
- Pani Curie-Skłodowska - odrzekłem kładąc szczególny nacisk na polską część jej nazwiska - pchnęła naprzód całą naukę światową, nie tylko naszą. Ale jak dotąd zespolone wysyłki
Świętej Genowefy. Obecni byli również jego asystenci, doktor Adler i Amblard, oraz neurochirurg, sławny profesor Charles du Crochet.<br>Rozmawialiśmy o sprawach obojętnych. Musiałem opowiadać im o Warszawie, którą doktor Amblard znał jeszcze sprzed wojny, o "Fizykach" Dürrenmata, o sytuacji w polskiej onkologii.<br>- Sądzę - powiedział profesor Garraud - że wasza rodaczka, pani Curie, musiała szczególnie zaważyć na kierunku badań nad istotą nowotworów złośliwych. Należy przypuszczać, że właśnie z Polski będą promieniowały nowe idee w dziedzinie walki z rakiem.<br>- Pani Curie-Skłodowska - odrzekłem kładąc szczególny nacisk na polską część jej nazwiska - pchnęła naprzód całą naukę światową, nie tylko naszą. Ale jak dotąd zespolone wysyłki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego