Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kronika Warszawy
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
i przebywanie tam chorych było niebezpieczne, dlatego też życie w szpitalach koncentrowało się głównie na parterze i w piwnicach.
Dni 18 i 19 IX przynoszą dalsze straty, wynikłe z bombardowań lotniczych i artyleryjskich. Zostaje częściowo zniszczony Szpital Elżbietanek na Mokotowie, na który Niemcy skierowali bezpośredni ogień, mimo widocznych oznaczeń emblematami Czerwonego Krzyża.
Nie udało się ustalić strat w ludziach w okresie największych bombardowań, ponieważ wiele szpitali nie prowadziło rejestru chorych lub też rejestry takie wraz ze szpitalami uległy zniszczeniu. Zachował się jedynie dziennik Szpitala Wolskiego.
Następne dni były jeszcze tragiczniejsze dla ludności Warszawy. Zostały zniszczone 3 pawilony Szpitala Św. Łazarza, pawilony Szpitala
i przebywanie tam chorych było niebezpieczne, &lt;page nr=67&gt; dlatego też życie w szpitalach koncentrowało się głównie na parterze i w piwnicach.<br>Dni 18 i 19 IX przynoszą dalsze straty, wynikłe z bombardowań lotniczych i artyleryjskich. Zostaje częściowo zniszczony Szpital Elżbietanek na Mokotowie, na który Niemcy skierowali bezpośredni ogień, mimo widocznych oznaczeń emblematami Czerwonego Krzyża.<br>Nie udało się ustalić strat w ludziach w okresie największych bombardowań, ponieważ wiele szpitali nie prowadziło rejestru chorych lub też rejestry takie wraz ze szpitalami uległy zniszczeniu. Zachował się jedynie dziennik Szpitala Wolskiego.<br>Następne dni były jeszcze tragiczniejsze dla ludności Warszawy. Zostały zniszczone 3 pawilony Szpitala Św. Łazarza, pawilony Szpitala
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego