Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
Big Stone, w obecnej Minnesocie, przenosili się potem stopniowo na Zachód. Wypędzili Omahów i osiedli w dolinach rzek Big Sioux i James w Południowej Dakocie, a następnie zajęli obszar Black Hills - Czarnych Wzgórz.
Janktonowie musieli przenieść się znad Mille Lacs we wschodniej Minnesocie nad Missouri i White River w Południowej Dakocie. To oni wyrugowali Mandanów, Hajdatsów, Arikarów, Kri i Atsinibojnów.
Najbliżej ziemi swych przodków pozostali Santiowie, zajmujący trawiaste połacie Minnesoty, Iowy, Wisconsin i Dakoty, skąd wypędzili zarazem Czejenów i Arapahów.
Nigdy już od czasu tej wymuszonej migracji nie było pokoju między Dakotami a ich pogromcami. Zmuszeni do radykalnej zmiany sposobu życia
Big Stone, w obecnej Minnesocie, przenosili się potem stopniowo na Zachód. Wypędzili Omahów i osiedli w dolinach rzek Big Sioux i James w Południowej Dakocie, a następnie zajęli obszar Black Hills - Czarnych Wzgórz.<br>Janktonowie musieli przenieść się znad Mille Lacs we wschodniej Minnesocie nad Missouri i White River w Południowej Dakocie. To oni wyrugowali Mandanów, Hajdatsów, Arikarów, Kri i Atsinibojnów.<br>Najbliżej ziemi swych przodków pozostali Santiowie, zajmujący trawiaste połacie Minnesoty, Iowy, Wisconsin i Dakoty, skąd wypędzili zarazem Czejenów i Arapahów.<br>Nigdy już od czasu tej wymuszonej migracji nie było pokoju między Dakotami a ich pogromcami. Zmuszeni do radykalnej zmiany sposobu życia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego