Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
granicy Luizjany - aż do zatoki Galveston w Teksasie. Przekraczaniu tej "linii demarkacyjnej" przez Indian oraz białych miały zapobiegać forty wzniesione długim szeregiem, od Snelling w górnym biegu Missisipi aż po Jesup w Luizjanie.
Na Terytorium Indiańskie utworzone w 1837 roku, na obszarach dzisiejszych stanów Oklahoma, Kansas, Nebraska, Północna i Południowa Dakota, przesiedlono w okrutnym marszu tysiące Czirokezów, Czikasawów, Krików, Seminoli, Czoktawów i ludzi z innych plemion. Co najmniej jedna czwarta straciła życie na tym Szlaku Łez, a tych, którzy go przebyli i dotarli na Zachód, podporządkowano Departamentowi Wojny.
Zakończona w 1847 roku wojna z Meksykiem powiększyła terytorium USA o rozległe przestrzenie
granicy Luizjany - aż do zatoki Galveston w Teksasie. Przekraczaniu tej "linii demarkacyjnej" przez Indian oraz białych miały zapobiegać forty wzniesione długim szeregiem, od Snelling w górnym biegu Missisipi aż po Jesup w Luizjanie.<br>Na Terytorium Indiańskie utworzone w 1837 roku, na obszarach dzisiejszych stanów Oklahoma, Kansas, Nebraska, Północna i Południowa Dakota, przesiedlono w okrutnym marszu tysiące Czirokezów, Czikasawów, Krików, Seminoli, Czoktawów i ludzi z innych plemion. Co najmniej jedna czwarta straciła życie na tym Szlaku Łez, a tych, którzy go przebyli i dotarli na Zachód, podporządkowano Departamentowi Wojny.<br>Zakończona w 1847 roku wojna z Meksykiem powiększyła terytorium USA o rozległe przestrzenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego