Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
1700-1763 odpowiednio 70 i 55. Wojska polskie docierały daleko w głąb Rosji (lisowczycy byli aż nad Morzem Białym), nad Ren i do Danii, nasi podróżnicy odwiedzali półwyspy Iberyjski oraz Apeniński, Francję i Niderlandy, wielu z nich przemierzało szlak wiodący do Stambułu. Misjonarze polscy pojawiali się w Persji i na Dalekim Wschodzie (w Indiach oraz w Chinach).
Od XVII wieku poczynając, polscy zesłańcy zaludniają Syberię. Nie wspominamy już o częstych (nieraz nawet kilkakrotnych) podróżach jednej osoby do Niemiec, Francji, Niderlandów czy Anglii.
"Nasz polski naród z przyrodzenia rad pątnuje, bo zawsze chuć ma do chodzenia"#pisał Klonowic. Na wyraźny brak polskiej
1700-1763 odpowiednio 70 i 55. Wojska polskie docierały daleko w głąb Rosji (lisowczycy byli aż nad Morzem Białym), nad Ren i do Danii, nasi podróżnicy odwiedzali półwyspy Iberyjski oraz Apeniński, Francję i Niderlandy, wielu z nich przemierzało szlak wiodący do Stambułu. Misjonarze polscy pojawiali się w Persji i na Dalekim Wschodzie (w Indiach oraz w Chinach).<br>Od XVII wieku poczynając, polscy zesłańcy zaludniają Syberię. Nie wspominamy już o częstych (nieraz nawet kilkakrotnych) podróżach jednej osoby do Niemiec, Francji, Niderlandów czy Anglii.<br>"Nasz polski naród z przyrodzenia rad pątnuje, bo zawsze chuć ma do chodzenia"#pisał Klonowic. Na wyraźny brak polskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego