Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
aktywacji; w teorii kwantowej proces ten jest możliwy; zjawisko tunelowania jest tu określone przez wielkości opisujące kształt jądra.
W wyniku procesu rozszczepienia obok głównych fragmentów jądra pojawiają się dwa lub trzy neutrony, charakteryzujące się ciągłym rozkładem energii w przedziale 12 MeV. Poza tym, w różnych stadiach procesowi towarzyszy promieniowanie i .
Dany rodzaj jądra może podlegać procesowi rozszczepienia na różne sposoby. Przykładowo: jedno z jąder 238 może rozpadać się na ((...)) podczas gdy inne jądro ((...)) aktywne i tworzą szeregi następujących po sobie procesów rozpadu , o czym bardziej szczegółowo będziemy mówić przy omawianiu jądrowej reakcji rozszczepienia.
Samorzutne rozszczepienie rzadko bywa głównym sposobem rozpadu danego
aktywacji; w teorii kwantowej proces ten jest możliwy; zjawisko tunelowania jest tu określone przez wielkości opisujące kształt jądra.<br> W wyniku procesu rozszczepienia obok głównych fragmentów jądra pojawiają się dwa lub trzy neutrony, charakteryzujące się ciągłym rozkładem energii w przedziale 12 MeV. Poza tym, w różnych stadiach procesowi towarzyszy promieniowanie i .<br> Dany rodzaj jądra może podlegać procesowi rozszczepienia na różne sposoby. Przykładowo: jedno z jąder 238 może rozpadać się na ((...)) podczas gdy inne jądro ((...)) aktywne i tworzą szeregi następujących po sobie procesów rozpadu , o czym bardziej szczegółowo będziemy mówić przy omawianiu jądrowej reakcji rozszczepienia.<br> Samorzutne rozszczepienie rzadko bywa głównym sposobem rozpadu danego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego