Typ tekstu: Książka
Autor: Owsiak Stanisław
Tytuł: Finanse publiczne
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1998
lecz także w koncepcyjnym nieprzygotowaniu na wypadek załamania się budżetu państwa.
Poszukując przyczyn kryzysu finansów publicznych należy podkreślić, że w okresie transformacji państwo stanęło wobec nowego wyzwania socjalnego i finansowego, związanego z pojawieniem się bezrobocia, którego rozmiary zaczęły niebezpiecznie wzrastać w roku 1991, co musiało znaleźć wyraz w wydatkach budżetowych.
Deficyt budżetowy w roku 1991 miał wynieść tylko 4,3 bln zł, czyli 0,5 PKB. Oznaczało to, że 1,5 wydatków nie znajdzie pokrycia w dochodach. Był to więc deficyt minimalny, który niemal w całości miał być pokryty z emisji bonów skarbowych.
Pierwsze sygnały o niekorzystnie rozwijającej się sytuacji budżetu
lecz także w koncepcyjnym nieprzygotowaniu na wypadek załamania się budżetu państwa. <br>Poszukując przyczyn kryzysu finansów publicznych należy podkreślić, że w okresie transformacji państwo stanęło wobec nowego wyzwania socjalnego i finansowego, związanego z pojawieniem się bezrobocia, którego rozmiary zaczęły niebezpiecznie wzrastać w roku 1991, co musiało znaleźć wyraz w wydatkach budżetowych. <br>Deficyt budżetowy w roku 1991 miał wynieść tylko 4,3 bln zł, czyli 0,5 PKB. Oznaczało to, że 1,5 wydatków nie znajdzie pokrycia w dochodach. Był to więc deficyt minimalny, który niemal w całości miał być pokryty z emisji bonów skarbowych. <br>Pierwsze sygnały o niekorzystnie rozwijającej się sytuacji budżetu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego