Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
polskiego Związku Zachodniego.
W pierwszych dniach wybuchu II Wojny Światowej wydawało się, że nic mu nie zagraża. Jednak w połowie października 1939 roku Gestapo zatrzymało go i osadziło w obozie dla internowanych w koszarach 15 PAL-u w Bydgoszczy.
Na przełomie października - listopada 1939 roku został rozstrzelany w Dolinie Śmierci. Dokładna data egzekucji nie jest znana.
W 1947 roku, podczas ekshumacji, jego zwłoki zostały rozpoznane przez rodzinę.

KfAD

Opracowano na podstawie:
Jastrzębski Włodzimierz: Martyrologia nauczycieli bydgoskich podczas II wojny światowej, Kronika bydgoska t. XIV



dokończenie ze str. 2

Głos Anioła

Chcę Ci jeszcze jedno powiedzieć, tak, by radość Twoja była pełna
polskiego Związku Zachodniego. <br>W pierwszych dniach wybuchu II Wojny Światowej wydawało się, że nic mu nie zagraża. Jednak w połowie października 1939 roku Gestapo zatrzymało go i osadziło w obozie dla internowanych w koszarach 15 PAL-u w Bydgoszczy. <br>Na przełomie października - listopada 1939 roku został rozstrzelany w Dolinie Śmierci. Dokładna data egzekucji nie jest znana. <br>W 1947 roku, podczas ekshumacji, jego zwłoki zostały rozpoznane przez rodzinę. <br><br>&lt;au&gt;KfAD&lt;/&gt;<br><br>Opracowano na podstawie:<br>Jastrzębski Włodzimierz: Martyrologia nauczycieli bydgoskich podczas II wojny światowej, Kronika bydgoska t. XIV&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>dokończenie ze str. 2<br><br>&lt;tit&gt;Głos Anioła&lt;/&gt;<br><br>Chcę Ci jeszcze jedno powiedzieć, tak, by radość Twoja była pełna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego