Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
dalej, skóra naszych halabardników jest co najmniej pięć razy odporniejsza od homo-skóry, więc szybkość ta musiałaby być też pięć razy większa i równałaby się szybkości, z jaką rozchodzą się fale elektromagnetyczne, co jest według teorii względności profesora Einfussa niemożliwe do osiągnięcia.
- Obliczenie dokonane przez pana - rzekł z emfazą prof. Duch - mogłoby być doskonałym dowodem przeciwko teorii względności. Pan go jednak używa jako dowodu przeciwko możliwościom rozwoju naszych sił halabardniczych. Fe!
Biochemiczny zegar, zawieszony w audytorium, wciąż starzał się z jednego końca i odradzał z drugiego. Prof. Mmaa nie nadchodził.
- A co to takiego... - zaczął Pierwszy Asystent prof. Ducha, krążący już
dalej, skóra naszych halabardników jest co najmniej pięć razy odporniejsza od homo-skóry, więc szybkość ta musiałaby być też pięć razy większa i równałaby się szybkości, z jaką rozchodzą się fale elektromagnetyczne, co jest według teorii względności profesora Einfussa niemożliwe do osiągnięcia.<br> - Obliczenie dokonane przez pana - rzekł z emfazą prof. Duch - mogłoby być doskonałym dowodem przeciwko teorii względności. Pan go jednak używa jako dowodu przeciwko możliwościom rozwoju naszych sił halabardniczych. Fe!<br> Biochemiczny zegar, zawieszony w audytorium, wciąż starzał się z jednego końca i odradzał z drugiego. Prof. Mmaa nie nadchodził.<br> - A co to takiego... - zaczął Pierwszy Asystent prof. Ducha, krążący już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego