Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
wysokości. Występowanie inwersji często zapowiada zmianę pogody.
(PAP)Biblia tłumaczona na slang cockney

RELIGIA Anglikański prymas Anglii poparł pomysł tłumaczenia Biblii na londyński slang cockney. Jak doniósł w poniedziałek brytyjski dziennik "Daily Telegraph", nowa wersja Pisma Św. ma ukazać się w maju.
Tłumaczeniem Biblii zajął się nauczyciel religii z londyńskiego East Endu, Mike Coles. Cockney jest londyńskim slangiem, który bywa niezrozumiały dla wyższych sfer brytyjskich.
(PAP)Program Norwega zmienia filmy DVD w zwykłe pliki

Program napisany przez 17-letniego Norwega umożliwia kopiowanie filmów DVD do komputera i odtwarzanie ich bez posiadania czytnika DVD.
Jon Lech Johansen na komputerze klasy Pentium 600 stworzył
wysokości. Występowanie inwersji często zapowiada zmianę pogody.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Biblia tłumaczona na slang &lt;foreign&gt;cockney&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;RELIGIA&lt;/&gt; Anglikański prymas Anglii poparł pomysł tłumaczenia Biblii na londyński slang &lt;foreign&gt;cockney&lt;/&gt;. Jak doniósł w poniedziałek brytyjski dziennik "Daily Telegraph", nowa wersja Pisma Św. ma ukazać się w maju.<br>Tłumaczeniem Biblii zajął się nauczyciel religii z londyńskiego East Endu, Mike Coles. &lt;foreign&gt;Cockney&lt;/&gt; jest londyńskim slangiem, który bywa niezrozumiały dla wyższych sfer brytyjskich.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Program Norwega zmienia filmy DVD w zwykłe pliki&lt;/&gt;<br><br>Program napisany przez 17-letniego Norwega umożliwia kopiowanie filmów DVD do komputera i odtwarzanie ich bez posiadania czytnika DVD.<br>Jon Lech Johansen na komputerze klasy Pentium 600 stworzył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego