Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
ma to jak odpoczynek na łonie natury. A na trawniku przed domem jod czy też może wapń, jak się okazało, wchłania się znakomicie.
Kolej rzeczy
Czy słyszałeś, czytelniku, ten liryczny refren piosenki, że po nocy przychodzi dzień? A słyszałeś, że po tobie przyjdą następni i zajmą twoje biurko? No właśnie.
- Ech, to nasze życie - westchnął Edzio Obst, krytyk, w scenerii wiosennych Łazienek.
Sam nie wiem, jak się tam znaleźliśmy, wśród mam, babć i zakochanych melancholików - my, dwaj młodzi przystojniacy z błyskiem w oku. Usiedliśmy na ławeczce, z niepokojem obserwując szturm kaczek na nasze kanapki, i oddaliśmy się wspomnieniom.
- Wiesz - zaczął nostalgicznie
ma to jak odpoczynek na łonie natury. A na trawniku przed domem jod czy też może wapń, jak się okazało, wchłania się znakomicie.&lt;/&gt;<br><br><br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Kolej rzeczy&lt;/&gt;<br>Czy słyszałeś, czytelniku, ten liryczny refren piosenki, że po nocy przychodzi dzień? A słyszałeś, że po tobie przyjdą następni i zajmą twoje biurko? No właśnie.<br>- Ech, to nasze życie - westchnął Edzio Obst, krytyk, w scenerii wiosennych Łazienek.<br>Sam nie wiem, jak się tam znaleźliśmy, wśród mam, babć i zakochanych melancholików - my, dwaj młodzi przystojniacy z błyskiem w oku. Usiedliśmy na ławeczce, z niepokojem obserwując szturm kaczek na nasze kanapki, i oddaliśmy się wspomnieniom.<br>- Wiesz - zaczął nostalgicznie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego