Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
w tych teoriach zawsze zawiera część antysymetryczną od pola grawitina. Sprzężenie teorii do spinu (czyli obecność skręcenia) wprowadza, jak zaraz zobaczymy, istotne modyfikacje do rozwiązań standardowej teorii grawitacji. Rozwiązanie opisane w tym paragrafie jest pewnym uogólnieniem rozwiązania otrzymanego i omówionego przez Kopczyńskiego i Trautmana.
W paragrafie tym opiszemy rozwiązanie równań Einsteina-Cartana zależne jedynie
od czasu. W odróżnieniu od omawianego wcześniej rozwiązania kosmologicznego
zakładamy, że stała kosmologiczna znika, natomiast gęstość spinu nie znika i ma składową w kierunku osi z. Przy nieznikającej gęstości spinu, w rozwiązaniu tym w sposób konieczny istnieje niezerowe skręcenie.
Przyjmujemy postać reperu płaską przestrzennie

Podobnie jak w
w tych teoriach zawsze zawiera część antysymetryczną od pola grawitina. Sprzężenie teorii do spinu (czyli obecność skręcenia) wprowadza, jak zaraz zobaczymy, istotne modyfikacje do rozwiązań standardowej teorii grawitacji. Rozwiązanie opisane w tym paragrafie jest pewnym uogólnieniem rozwiązania otrzymanego i omówionego przez Kopczyńskiego i Trautmana. <br>W paragrafie tym opiszemy rozwiązanie równań Einsteina-Cartana zależne jedynie <br>od czasu. W odróżnieniu od omawianego wcześniej rozwiązania kosmologicznego <br>zakładamy, że stała kosmologiczna znika, natomiast gęstość spinu nie znika i ma składową w kierunku osi z. Przy nieznikającej gęstości spinu, w rozwiązaniu tym w sposób konieczny istnieje niezerowe skręcenie. <br>Przyjmujemy postać reperu płaską przestrzennie <br>&lt;gap&gt;<br>Podobnie jak w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego