Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 37
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
bowiem zgodzić się z określeniem, użytym przez autora artykułu, że zarówno ks. Stanisław Pyrtek ze wspomnianej Bystrej, jak i dwaj inni błogosławieni - ks. Piotr Dańkowski z Jordanowa i ks. Bruno Zembal z Łętowni - są trzema nowymi "gwiazdami na niebie Kościoła, które odtąd będą świecić nad ziemią podhalańską".
Sięgam najpierw po "Encyklopedię Tatrzańską" z r. 1973 Zofii i Witolda H. Paryskich, gdzie na s. 386 znajduję informację: "Podhale sięga na północy do linii wododziałowej, biegnącej przez Pasmo Żelaźnicy (Podhalańskie - J.A.), Sieniawską Przełęcz, Gorce i Pasmo Lubania po szczyt Lubań ; stąd granica schodzi do Czorsztyna ". Tyle Paryscy.
A cóż mówi o Podhalu
bowiem zgodzić się z określeniem, użytym przez autora artykułu, że zarówno ks. Stanisław Pyrtek ze wspomnianej Bystrej, jak i dwaj inni błogosławieni - ks. Piotr Dańkowski z Jordanowa i ks. Bruno Zembal z Łętowni - są trzema nowymi "gwiazdami na niebie Kościoła, które odtąd będą świecić &lt;gap&gt; nad ziemią podhalańską".<br>Sięgam najpierw po "Encyklopedię Tatrzańską" z r. 1973 Zofii i Witolda H. Paryskich, gdzie na s. 386 znajduję informację: "Podhale sięga &lt;gap&gt; na północy do linii wododziałowej, biegnącej przez Pasmo Żelaźnicy (Podhalańskie - J.A.), Sieniawską Przełęcz, Gorce i Pasmo Lubania po szczyt Lubań &lt;gap&gt;; stąd granica schodzi &lt;gap&gt; do Czorsztyna &lt;gap&gt;". Tyle Paryscy.<br>A cóż mówi o Podhalu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego