Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Mocy z mocami tego świata.
Ewangelia nigdy nie była łatwa i głoszenie jej nie polega na poszukiwaniu łatwej popularności.
Nie jest towarem, który można sprzedawać po zaniżonej cenie.
Pamiętam wspaniałą "improwizację" w czasie pielgrzymki w 1983 roku, kiedy to z okna krakowskiej kurii tak właśnie Papież mówił do młodzieży, powtarzał - Ewangelia jest trudna i to jest jedno ze znamion jej prawdziwości.
I to także jest rys antropologiczny naszej wiary - przecież miarą szacunku dla człowieka jest skala wymagań, jakie mu się stawia i jakie on sam ma sobie postawić.
Bardzo podobne myśli odnajdziemy też w omawianej właśnie książce.
W trudnym przesłaniu Ewangelii
Mocy z mocami tego świata.<br>Ewangelia nigdy nie była łatwa i głoszenie jej nie polega na poszukiwaniu łatwej popularności.<br>Nie jest towarem, który można sprzedawać po zaniżonej cenie.<br>Pamiętam wspaniałą "improwizację" w czasie pielgrzymki w 1983 roku, kiedy to z okna krakowskiej kurii tak właśnie Papież mówił do młodzieży, powtarzał - Ewangelia jest trudna i to jest jedno ze znamion jej prawdziwości.<br>I to także jest rys antropologiczny naszej wiary - przecież miarą szacunku dla człowieka jest skala wymagań, jakie mu się stawia i jakie on sam ma sobie postawić.<br>Bardzo podobne myśli odnajdziemy też w omawianej właśnie książce.<br>W trudnym przesłaniu Ewangelii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!