Typ tekstu: Książka
Autor: Włodarczyk Jarosław
Tytuł: Wędrówki niebieskie
Rok: 1999
semickiego, zamieszkującego wybrzeża Syrii. Od swego najsłynniejszego portu - Sydonu - Fenicjanie nazwali się Sydończykami, którym to określeniem posłużył się Owidiusz w swej inwokacji do Niedźwiedzic.
Wielka kolonizacja grecka, przypadająca na wieki VII i VI p.n.e., spowodowała, że Grecy stali się panami niemałej części Morza Śródziemnego. Udało im się wyprzeć Fenicjan najpierw z Morza Egejskiego, a później także ze wschodniej części Morza Śródziemnego. Brzegi tego morza i akwenów z nim związanych zaludniły się osadami i miastami greckimi, spośród których jednym z najbogatszych był Milet, metropolia blisko stu kolonii, sięgających na północy Morza Czarnego (Tomi!), na południu - granic Egiptu.
Żeglarze i uczeni
semickiego, zamieszkującego wybrzeża Syrii. Od swego najsłynniejszego portu - Sydonu - Fenicjanie nazwali się Sydończykami, którym to określeniem posłużył się Owidiusz w swej inwokacji do Niedźwiedzic.<br>Wielka kolonizacja grecka, przypadająca na wieki VII i VI p.n.e., spowodowała, że Grecy stali się panami niemałej części Morza Śródziemnego. Udało im się wyprzeć Fenicjan najpierw z Morza Egejskiego, a później także ze wschodniej części Morza Śródziemnego. Brzegi tego morza i akwenów z nim związanych zaludniły się osadami i miastami greckimi, spośród których jednym z najbogatszych był Milet, metropolia blisko stu kolonii, sięgających na północy Morza Czarnego (Tomi!), na południu - granic Egiptu.<br>Żeglarze i uczeni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego