Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 31
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Jak twierdzi Wiesław Tatar z Tatrzańskiego Parku Narodowego, szałas ten pierwotnie stał na Polanie Wyżniej Chochołowskiej.
W tym roku zostanie jeszcze wyremontowanych kilka budynków pasterskich, m.in. szałas, w którym znajdowała się Izba Pamięci oraz cztery inne obiekty na Polanie Chochołowskiej. Remont czeka jeszcze szałasy na Niżniej Polanie Kominiarskiej.
Jolanta Flach



Gorczański spokój

Zatłoczone ulice typowych miejscowości turystycznych często skłaniają turystów do poszukiwanie miejsc bardziej odludnych. Tłumy na górskich szlakach, w schroniskach nie pozwalają na rzeczywisty wypoczynek. Będąc w Zakopanem czy Szczawnicy trudno uwierzyć, że w sąsiednich Gorcach można znaleźć prawdziwą ciszę i samotność.
Góry te są dostępne również dla tych
Jak twierdzi Wiesław Tatar z Tatrzańskiego Parku Narodowego, szałas ten pierwotnie stał na Polanie Wyżniej Chochołowskiej.<br>W tym roku zostanie jeszcze wyremontowanych kilka budynków pasterskich, m.in. szałas, w którym znajdowała się Izba Pamięci oraz cztery inne obiekty na Polanie Chochołowskiej. Remont czeka jeszcze szałasy na Niżniej Polanie Kominiarskiej.<br>&lt;au&gt;Jolanta Flach&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Gorczański spokój&lt;/tit&gt;<br><br>Zatłoczone ulice typowych miejscowości turystycznych często skłaniają turystów do poszukiwanie miejsc bardziej odludnych. Tłumy na górskich szlakach, w schroniskach nie pozwalają na rzeczywisty wypoczynek. Będąc w Zakopanem czy Szczawnicy trudno uwierzyć, że w sąsiednich Gorcach można znaleźć prawdziwą ciszę i samotność.<br>Góry te są dostępne również dla tych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego