Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Europy i Ameryki zazwyczaj małe opakowania. Najtańsze. Zgodnie z polskim prawem wiele leków dostępnych na recepty możemy kupić w wolnej sprzedaży, gdy w opakowaniu jest ich mniej (zamiast 12 tabletek - 6) lub zawierają mniejszą dawkę substancji aktywnej (zamiast 120 mg - 60 mg).
- Wiele leków wydajemy jak świeże bułki - mówi Alina Fornal, właścicielka jednej z warszawskich aptek. - Buscopan na kolkę nerkową zawiera substancję atropinopodobną i 10 tabletek mogę sprzedać każdemu bez recepty, choć w aptece muszę ten lek trzymać w zamykanej na klucz, specjalnie oznakowanej szafce jako truciznę. Czy to normalne?
Zdania są podzielone: dlaczego chory z kolką nerkową ma najpierw szukać
Europy i Ameryki zazwyczaj małe opakowania. Najtańsze. Zgodnie z polskim prawem wiele leków dostępnych na recepty możemy kupić w wolnej sprzedaży, gdy w opakowaniu jest ich mniej (zamiast 12 tabletek - 6) lub zawierają mniejszą dawkę substancji aktywnej (zamiast 120 mg - 60 mg). <br>- Wiele leków wydajemy jak świeże bułki - mówi Alina Fornal, właścicielka jednej z warszawskich aptek. - Buscopan na kolkę nerkową zawiera substancję atropinopodobną i 10 tabletek mogę sprzedać każdemu bez recepty, choć w aptece muszę ten lek trzymać w zamykanej na klucz, specjalnie oznakowanej szafce jako truciznę. Czy to normalne? <br>Zdania są podzielone: dlaczego chory z kolką nerkową ma najpierw szukać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!