Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Europy i Ameryki zazwyczaj małe opakowania. Najtańsze. Zgodnie z polskim prawem wiele leków dostępnych na recepty możemy kupić w wolnej sprzedaży, gdy w opakowaniu jest ich mniej (zamiast 12 tabletek - 6) lub zawierają mniejszą dawkę substancji aktywnej (zamiast 120 mg - 60 mg).
- Wiele leków wydajemy jak świeże bułki - mówi Alina Fornal, właścicielka jednej z warszawskich aptek. - Buscopan na kolkę nerkową zawiera substancję atropinopodobną i 10 tabletek mogę sprzedać każdemu bez recepty, choć w aptece muszę ten lek trzymać w zamykanej na klucz, specjalnie oznakowanej szafce jako truciznę. Czy to normalne?
Zdania są podzielone: dlaczego chory z kolką nerkową ma najpierw szukać
Europy i Ameryki zazwyczaj małe opakowania. Najtańsze. Zgodnie z polskim prawem wiele leków dostępnych na recepty możemy kupić w wolnej sprzedaży, gdy w opakowaniu jest ich mniej (zamiast 12 tabletek - 6) lub zawierają mniejszą dawkę substancji aktywnej (zamiast 120 mg - 60 mg). <br>- Wiele leków wydajemy jak świeże bułki - mówi Alina Fornal, właścicielka jednej z warszawskich aptek. - Buscopan na kolkę nerkową zawiera substancję atropinopodobną i 10 tabletek mogę sprzedać każdemu bez recepty, choć w aptece muszę ten lek trzymać w zamykanej na klucz, specjalnie oznakowanej szafce jako truciznę. Czy to normalne? <br>Zdania są podzielone: dlaczego chory z kolką nerkową ma najpierw szukać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego