Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
stanowiskiem jodły (56ha). W lasach osady Konewka i Jeleń bunkry hitlerowskie, zbud.
1940-41, używane przypuszczalnie do postoju i ochrony pociągów sztabowych. - 45km TOMASZÓW MAZOWIECKI na 110km trasy głównej.
CZERNIEWICE. Kościół i dzwonnica drewniana 2. poł. XVIII w. z wyposażeniem XVI-XVII w. Droga przechodzi w poprzek zalesionej dol. rz. Gać. - 100km OLSZOWIEC. Na pd. wsch. odgałęzienie drogi lokalnej przez Glinnik do Spały (10km).
LUBOCHNIA. Nowy kościół z fragmentami starego XVI/XVII w. (zakrystia i skarbczyk), renesansowe nagrobki. Stara drewniana dzwonnica. Na cmentarzu grób K. Bogusławskiej, żony Wojciecha; pomnik powstańców 1863.
W otoczeniu lasy - resztki d. Puszczy Spalskiej. - 109km. W prawo
stanowiskiem jodły (56ha). W lasach osady Konewka i Jeleń bunkry hitlerowskie, zbud. <br>1940-41, używane przypuszczalnie do postoju i ochrony pociągów sztabowych. - 45km TOMASZÓW MAZOWIECKI na 110km trasy głównej. <br>CZERNIEWICE. Kościół i dzwonnica drewniana 2. poł. XVIII w. z wyposażeniem XVI-XVII w. Droga przechodzi w poprzek zalesionej dol. rz. Gać. - 100km OLSZOWIEC. Na pd. wsch. odgałęzienie drogi lokalnej przez Glinnik do Spały (10km). <br>LUBOCHNIA. Nowy kościół z fragmentami starego XVI/XVII w. (zakrystia i skarbczyk), renesansowe nagrobki. Stara drewniana dzwonnica. Na cmentarzu grób K. Bogusławskiej, żony Wojciecha; pomnik powstańców 1863. <br>W otoczeniu lasy - resztki d. Puszczy Spalskiej. - 109km. W prawo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego