Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
dziś. Kiedy obserwujemy jego prace, doskonale widzimy ewolucję stylu artysty: od bardzo precyzyjnego rytu, do swobodnego ruchu piórkiem i pędzlem. Co porusza Gaja najbardziej? Człowiek - najbardziej skomplikowana istota na świecie, a szczególnie mężczyzna - spokojny i zrównoważony. Kobieta pojawia się rzadko i to głównie jako naga kusicielka. Pełno tu charakterystycznej dla Gaja groteskowości i ironii, zaczerpniętej z dorobku bohemy krakowskiej.
Prace, pełne surrealizmu i swoistej literackości, kompozycją i dbałością o szczegóły przywołują obrazy Breughla i Boscha. Ale czuć w nich także klimat Mrożka, Schulza, Witkacego i Gombrowicza.
Gaja jest artystą znanym. Wystawia nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jego prace
dziś. Kiedy obserwujemy jego prace, doskonale widzimy ewolucję stylu artysty: od bardzo precyzyjnego rytu, do swobodnego ruchu piórkiem i pędzlem. Co porusza Gaja najbardziej? Człowiek - najbardziej skomplikowana istota na świecie, a szczególnie mężczyzna - spokojny i zrównoważony. Kobieta pojawia się rzadko i to głównie jako naga kusicielka. Pełno tu charakterystycznej dla Gaja groteskowości i ironii, zaczerpniętej z dorobku bohemy krakowskiej.<br>Prace, pełne surrealizmu i swoistej literackości, kompozycją i dbałością o szczegóły przywołują obrazy Breughla i Boscha. Ale czuć w nich także klimat Mrożka, Schulza, Witkacego i Gombrowicza.<br>Gaja jest artystą znanym. Wystawia nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jego prace
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego