Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 29
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
duszą góralem, choć urodził się w Dunlo (Pensylwania). - To dzięki niemu nie mamy dzisiaj folkloru rekonstruowanego - powiedział w sobotę wójt Andrzej Gut Mostowy. Nic dziwnego, że krzestnemu Janowi właśnie poświęcono tegoroczny jubileusz i wystawę, którą oglądać można w "Wańkówce".
Jan Jędrol był postacią znaną, nie tylko z telewizyjnego przepowiadania pogody. Gawędziarz, śpiewak, wieloletni kierownik poroniańskich "Harnasi". Zapytany kiedyś o to, dlaczego tyle robi, miał powiedzieć - To jest mi po prostu potrzebne i już. To jest taka potrzeba serca. Tym, co goszczą w górach, trzeba pokazać, co nasi ojcowie umieli robić dla radości duszy człowieka.
Tę potrzebę serca docenić umieją współcześni włodarze
duszą góralem, choć urodził się w Dunlo (Pensylwania). - To dzięki niemu nie mamy dzisiaj folkloru rekonstruowanego - powiedział w sobotę wójt Andrzej Gut Mostowy. Nic dziwnego, że &lt;dialect&gt;krzestnemu&lt;/&gt; Janowi właśnie poświęcono tegoroczny jubileusz i wystawę, którą oglądać można w "Wańkówce".<br>Jan Jędrol był postacią znaną, nie tylko z telewizyjnego przepowiadania pogody. Gawędziarz, śpiewak, wieloletni kierownik &lt;orig&gt;poroniańskich&lt;/&gt; "Harnasi". Zapytany kiedyś o to, dlaczego tyle robi, miał powiedzieć - To jest mi po prostu potrzebne i już. To jest taka potrzeba serca. Tym, co goszczą w górach, trzeba pokazać, co nasi ojcowie umieli robić dla radości duszy człowieka.<br>Tę potrzebę serca docenić umieją współcześni włodarze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego