Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 42
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
po obu stronach granicy jest ta sama - nie warto stwarzać sytuacji dzielących nas, trzeba raczej przyczyniać się do wzajemnej integracji. Ponadto moja znajomość języka słowackiego, chociaż niedoskonała, pozwalała mi na wykorzystanie inicjatywy słowackiej. Hasło rzucili dziennikarze, później inicjatywę tworzenia Euroregionu podjęły samorządy. Ważną rolę odegrał w tej sprawie Podhalański Związek Gmin, którego pozytywne doświadczenia pokazały, że jedynie współpracując jesteśmy w stanie coś zrobić, bo sama pojedyncza gmina ma niewielkie ma możliwości.

- Pochodzi pan z rodziny, która była mocno zaangażowana w walkę o polskość Spisza. Czy nie jest to obciążeniem w sytuacji, gdy teraz ma pan organizować współpracę ze Słowakami.

- Rzeczywistość roku
po obu stronach granicy jest ta sama - nie warto stwarzać sytuacji dzielących nas, trzeba raczej przyczyniać się do wzajemnej integracji. Ponadto moja znajomość języka słowackiego, chociaż niedoskonała, pozwalała mi na wykorzystanie inicjatywy słowackiej. Hasło rzucili dziennikarze, później inicjatywę tworzenia Euroregionu podjęły samorządy. Ważną rolę odegrał w tej sprawie Podhalański Związek Gmin, którego pozytywne doświadczenia pokazały, że jedynie współpracując jesteśmy w stanie coś zrobić, bo sama pojedyncza gmina ma niewielkie ma możliwości.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Pochodzi pan z rodziny, która była mocno zaangażowana w walkę o polskość Spisza. Czy nie jest to obciążeniem w sytuacji, gdy teraz ma pan organizować współpracę ze Słowakami.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Rzeczywistość roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego