Typ tekstu: Książka
Autor: Król-Fijewska Maria
Tytuł: Stanowczo, łagodnie, bez lęku
Rok: 1996
W kłopotliwej sytuacji jest więc taki moment, w którym stajesz jakby na rozstaju dróg i decydujesz - czy wolisz być blisko siebie i swojego zakłopotania, czy bliżej pożądanego obrazu w oczach innych.

Wykład 10
Wyrażanie gniewu
Gniew ma różne odcienie i stopnie natężenia - to złość, irytacja, wściekłość, niechęć, niezadowolenie, furia, rozdrażnienie.
Gniew pełni dwie ważne funkcje - informacyjną i energetyczną. Sygnalizuje człowiekowi, że na zewnątrz niego dzieje się coś niepożądanego i dostarcza energii do zmiany tego stanu. W obu tych funkcjach gniew jest bezcennym darem człowieka. Problemy wiążą się dopiero ze sposobem jego wyrażania.
Rozważmy trzy sposoby wyrażania gniewu: agresywny, pasywny i asertywny
W kłopotliwej sytuacji jest więc taki moment, w którym stajesz jakby na rozstaju dróg i decydujesz - czy wolisz być blisko siebie i swojego zakłopotania, czy bliżej pożądanego obrazu w oczach innych.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;Wykład 10&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Wyrażanie gniewu&lt;/&gt;<br>Gniew ma różne odcienie i stopnie natężenia - to złość, irytacja, wściekłość, niechęć, niezadowolenie, furia, rozdrażnienie.<br>Gniew pełni dwie ważne funkcje - informacyjną i energetyczną. Sygnalizuje człowiekowi, że na zewnątrz niego dzieje się coś niepożądanego i dostarcza energii do zmiany tego stanu. W obu tych funkcjach gniew jest bezcennym darem człowieka. Problemy wiążą się dopiero ze sposobem jego wyrażania.<br>Rozważmy trzy sposoby wyrażania gniewu: agresywny, pasywny i asertywny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego