Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 03.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
sprzedawać swe towary na rosyjskim rynku - twierdzi Kałasznikow.

Małgorzata Borkowska

OSCARY • Statuetka dla Polaka
Kaczmarek wymarzył

Pracujący od 16 lat w Hollywood polski kompozytor Jan Kaczmarek otrzymał Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel". Pokonał m.in. pięciokrotnego zdobywcę nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Johna Williamsa, twórcę muzyki m.in. do "Gwiezdnych wojen" i filmów Stevena Spielberga.
Niestety, nominowany do nagrody krótkometrażowy film dokumentalny "Dzieci z Leningradzkiego" autorstwa Hanny Polak i Andrzeja Celińskiego nie otrzymał nagrody. Obraz ten opowiada o losie moskiewskich bezdomnych sierot zamieszkujących okolice dworca.
Jan Kaczmarek, urodzony w 1953 r. w Koninie, kompozytor i wirtuoz fidoli, starego instrumentu podobnego
sprzedawać swe towary na rosyjskim rynku - twierdzi Kałasznikow.<br><br>&lt;au&gt;Małgorzata Borkowska&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;OSCARY &#149; Statuetka dla Polaka<br>Kaczmarek wymarzył&lt;/&gt;<br><br>Pracujący od 16 lat w Hollywood polski kompozytor Jan Kaczmarek otrzymał Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel". Pokonał m.in. pięciokrotnego zdobywcę nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Johna Williamsa, twórcę muzyki m.in. do "Gwiezdnych wojen" i filmów Stevena Spielberga. <br>Niestety, nominowany do nagrody krótkometrażowy film dokumentalny "Dzieci z Leningradzkiego" autorstwa Hanny Polak i Andrzeja Celińskiego nie otrzymał nagrody. Obraz ten opowiada o losie moskiewskich bezdomnych sierot zamieszkujących okolice dworca. <br>Jan Kaczmarek, urodzony w 1953 r. w Koninie, kompozytor i wirtuoz fidoli, starego instrumentu podobnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego