Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
się walki o Baranowicze - bronione zaciekle przez rosyjskich marynarzy. Względy strategiczne zmuszały stronę polską do szybkiego opanowania ważnej dla Armii Czerwonej magistrali kolejowej Połock - Mińsk -Baranowicze - Łuniniec - Sarny i odrzucenia jej do linii Orsza - Żłobin - Mozyrz - Korosteń. W celu realizacji tych zadań znacznie wzmocniono oddziały frontowe wojskami z armii gen. Hallera oraz poborowymi z roczników 1896-1901 (tabela 3).

10 lipca, po ciężkich walkach, wojska gen. Listowskiego zajęły Łuniniec. W działaniach tych brały udział: 22 i 34 pp oraz 3 motorówki Flotylli Pińskiej, tworzące grupę dowodzoną przez płk. Grabowskiego. W operacji tej załogi motorówek wsławiły się walką o wieś Horodyszcze.



Marynarze
się walki o Baranowicze - bronione zaciekle przez rosyjskich marynarzy. Względy strategiczne zmuszały stronę polską do szybkiego opanowania ważnej dla Armii Czerwonej magistrali kolejowej Połock - Mińsk -Baranowicze - Łuniniec - Sarny i odrzucenia jej do linii Orsza - Żłobin - Mozyrz - Korosteń. W celu realizacji tych zadań znacznie wzmocniono oddziały frontowe wojskami z armii gen. Hallera oraz poborowymi z roczników 1896-1901 (tabela 3).<br>&lt;gap&gt;<br>10 lipca, po ciężkich walkach, wojska gen. Listowskiego zajęły Łuniniec. W działaniach tych brały udział: 22 i 34 pp oraz 3 motorówki Flotylli Pińskiej, tworzące grupę dowodzoną przez płk. Grabowskiego. W operacji tej załogi motorówek wsławiły się walką o wieś Horodyszcze.<br><br>&lt;page nr=38&gt;<br><br>Marynarze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego