Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 21
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
strzelec podhalański. Bił się w wojnie 1920 roku, odnosząc ciężkie rany w walkach w okolicach Brześcia nad Bugiem, które przyniosły mu Krzyż Virtuti Militari. W stopniu pułkownika pracował w okresie 20-lecia międzywojennego w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Po kampanii wrześniowej trafił przez Węgry do Francji, a po jej upadku przez Hiszpanię i Portugalię do Anglii, gdzie dowodził m.in. batalionem górskim WP. Po wojnie emigrował do Kanady.
Jego zasługi doczekały się wielu dowodów uznania. Liczne najwyższe odznaczenia polskie, francuskie i angielskie nieśli podczas pogrzebu Strzelcy Podhalańscy na dwu brokatowych poduszkach, zaś ceremonię uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta.
(aza)



Referendum albo
strzelec podhalański. Bił się w wojnie 1920 roku, odnosząc ciężkie rany w walkach w okolicach Brześcia nad Bugiem, które przyniosły mu Krzyż Virtuti Militari. W stopniu pułkownika pracował w okresie 20-lecia międzywojennego w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Po kampanii wrześniowej trafił przez Węgry do Francji, a po jej upadku przez Hiszpanię i Portugalię do Anglii, gdzie dowodził m.in. batalionem górskim WP. Po wojnie emigrował do Kanady.<br>Jego zasługi doczekały się wielu dowodów uznania. Liczne najwyższe odznaczenia polskie, francuskie i angielskie nieśli podczas pogrzebu Strzelcy Podhalańscy na dwu brokatowych poduszkach, zaś ceremonię uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta.<br>&lt;au&gt;(aza)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Referendum albo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego