Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kilkanaście albo i kilkadziesiąt tysięcy lat żyć obok siebie. Wyspa Flores była bowiem jednym z przystanków Homo sapiens w jego wędrówce do Australii. Tymczasem jedną z cech wymierania "antropogennego" jest gwałtowność. Wielkie ssaki - np. w Ameryce - ginęły prawie natychmiast po zetknięciu z naszym gatunkiem. Podobnie było w przypadku neandertalczyka. Tymczasem Homo sapiens i hobbici długo współwystępowali. I to jest kolejna wielka zagadka.
Jest też druga koncepcja. Na Flores, co dokładnie wiadomo, 12 tys. lat temu nastąpił potężny wybuch wulkanu i to on mógł zakończyć żywot hobbitów. Tak jak zabił inne gatunki zwierząt na wyspie.

Ale pojawiły się również przypuszczenia, że część przedstawicieli
kilkanaście albo i kilkadziesiąt tysięcy lat żyć obok siebie. Wyspa Flores była bowiem jednym z przystanków Homo sapiens w jego wędrówce do Australii. Tymczasem jedną z cech wymierania "antropogennego" jest gwałtowność. Wielkie ssaki - np. w Ameryce - ginęły prawie natychmiast po zetknięciu z naszym gatunkiem. Podobnie było w przypadku neandertalczyka. Tymczasem Homo sapiens i hobbici długo współwystępowali. I to jest kolejna wielka zagadka.<br>Jest też druga koncepcja. Na Flores, co dokładnie wiadomo, 12 tys. lat temu nastąpił potężny wybuch wulkanu i to on mógł zakończyć żywot hobbitów. Tak jak zabił inne gatunki zwierząt na wyspie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;Ale pojawiły się również przypuszczenia, że część przedstawicieli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego