Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
Ukończyła półtoraroczny kurs ikebany w szkole Ikenobo - w Tokio. Kompozycje przedstawione na zdjęciach są ułożone według zasad tej szkoły.

W naszej kulturze ścięty kwiat jest często uznawany za symbol przerwanego w pełni życia, przemijania. Jednakże zgodnie z filozofią ikebany - japońskiej sztuki układania kwiatów - cięte pędy wstawione do wazonu żyją nadal.
Ikebana, czyli dosłownie ożywianie kwiatów (nazwa pochodzi od japońskich słów ikeru - ożywiać, układać w wazonie i hana - kwiat), jest dla Japończyków radosnym przeżyciem estetycznym i wyrazem artystycznych doznań autora kompozycji.
W Japonii ikebana jako filozofia i sztuka powstała i rozwinęła się około 1300 lat temu. Kwiaty składano tam w ofierze zarówno
Ukończyła półtoraroczny kurs ikebany w szkole Ikenobo - w Tokio. Kompozycje przedstawione na zdjęciach są ułożone według zasad tej szkoły.<br><br>W naszej kulturze ścięty kwiat jest często uznawany za symbol przerwanego w pełni życia, przemijania. Jednakże zgodnie z filozofią ikebany - japońskiej sztuki układania kwiatów - cięte pędy wstawione do wazonu żyją nadal.<br>Ikebana, czyli dosłownie ożywianie kwiatów (nazwa pochodzi od japońskich słów ikeru - ożywiać, układać w wazonie i hana - kwiat), jest dla Japończyków radosnym przeżyciem estetycznym i wyrazem artystycznych doznań autora kompozycji.<br>W Japonii ikebana jako filozofia i sztuka powstała i rozwinęła się około 1300 lat temu. Kwiaty składano tam w ofierze zarówno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego