Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
spinem, orbitalny moment pędu wywołany jego ruchem po orbicie wewnątrz jądra. Oznacza się go przez l. Orbitalny moment pędu jest wektorem, którego długość określa się wyrażeniem:
w którym l jest orbitalną liczbą kwantową albo liczbą kwantową orbitalnego momentu pędu. Jego możliwe składowe, tak jak dla momentu spinowego, są całkowitą wielokrotnością ((...)) Inaczej mówiąc, składowa momentu pędu dla wybranego kierunku w przestrzeni może przybierać tylko pewne wartości gdzie m jest liczbą całkowitą zawartą w przedziale od ((...)) włączając zero. Analogicznie jak dla momentu spinowego istnieje 21 różnych wartości m.
Jeżeli zastosujemy do opisu jądra równanie Schrödingera (por. p. 1.9.3.1), to w konsekwencji
spinem, orbitalny moment pędu wywołany jego ruchem po orbicie wewnątrz jądra. Oznacza się go przez l. Orbitalny moment pędu jest wektorem, którego długość określa się wyrażeniem:<br> w którym l jest orbitalną liczbą kwantową albo liczbą kwantową orbitalnego momentu pędu. Jego możliwe składowe, tak jak dla momentu spinowego, są całkowitą wielokrotnością ((...)) Inaczej mówiąc, składowa momentu pędu dla wybranego kierunku w przestrzeni może przybierać tylko pewne wartości gdzie m jest liczbą całkowitą zawartą w przedziale od ((...)) włączając zero. Analogicznie jak dla momentu spinowego istnieje 21 różnych wartości m.<br> Jeżeli zastosujemy do opisu jądra równanie Schrödingera (por. p. 1.9.3.1), to w konsekwencji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego