Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 1999
w chwili rozpoczęcia inhalacji we wdychanym aerozolu znajduje się duża dawka olejku, który wywiera działanie drażniące. Dopiero w trakcie inhalacji stężenie to znacznie się zmniejsza i nie wykazuje już tak drażniących działań. Tego typu inhalacji na pewno nie poleca się alergikom i w leczeniu spastycznych - tak zwanych świszczących - zapaleń oskrzeli.
Inhalacja, jeżeli jest już zlecona, powinna rozpocząć się po kilkudziesięciu sekundach od przygotowania.
Olejki eteryczne stosowane wyżej wymienioną metodą mogą nasilać kaszel, a nawet powodować obkurczenie się światła oskrzeli. Taka forma inhalacji nadaje się ewentualnie do leczenia nosa lub krtani.
Inhalacje stosowane przy użyciu ciśnieniowych inhalatorów pojedynczych dawek - bezpośrednio z inhalatora
w chwili rozpoczęcia inhalacji we wdychanym aerozolu znajduje się duża dawka olejku, który wywiera działanie drażniące. Dopiero w trakcie inhalacji stężenie to znacznie się zmniejsza i nie wykazuje już tak drażniących działań. Tego typu inhalacji na pewno nie poleca się alergikom i w leczeniu spastycznych - tak zwanych świszczących - zapaleń oskrzeli.<br>Inhalacja, jeżeli jest już zlecona, powinna rozpocząć się po kilkudziesięciu sekundach od przygotowania.<br>&lt;page nr=13&gt; Olejki eteryczne stosowane wyżej wymienioną metodą mogą nasilać kaszel, a nawet powodować obkurczenie się światła oskrzeli. Taka forma inhalacji nadaje się ewentualnie do leczenia nosa lub krtani.<br>&lt;page nr=14&gt; Inhalacje stosowane przy użyciu ciśnieniowych inhalatorów pojedynczych dawek - bezpośrednio z inhalatora
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego