Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 1999
3) W czasie inhalacji oddech powinien być w miarę możliwości głębszy przy wdechu wykonywaym przez usta i wydechu przez nos.
Nie należy prowadzić inhalacji szybkim i głębokim oddychaniem, gdyż taki oddech prowadzi do hiperwentylacji,

która może spowodować zawroty głowy, trudności z utrzymaniem równowagi, natomiast u astmatyków może być przyczyną duszności. Inhalacja u małych dzieci jest najtrudniejsza. Powinna być prowadzona nie przez ustnik, lecz przez miękką maseczkę odpowiednio dopasowaną do wieku noworodka, niemowlęcia czy małego dziecka, ryc. 30.

Dobrze jest w trakcie inhalacji przytrzymać dziecko z lekko odgiętą głową (ok. 30 stopni).
Dziecko powinno być trzymane przez pielęgniarkę lub fizykoterapeutę, a maseczka
3) W czasie inhalacji oddech powinien być w miarę możliwości głębszy przy wdechu wykonywaym przez usta i wydechu przez nos.<br>Nie należy prowadzić inhalacji szybkim i głębokim oddychaniem, gdyż taki oddech prowadzi do hiperwentylacji, <br>&lt;page nr=29&gt;<br>która może spowodować zawroty głowy, trudności z utrzymaniem równowagi, natomiast u astmatyków może być przyczyną duszności. Inhalacja u małych dzieci jest najtrudniejsza. Powinna być prowadzona nie przez ustnik, lecz przez miękką maseczkę odpowiednio dopasowaną do wieku noworodka, niemowlęcia czy małego dziecka, ryc. 30.<br>&lt;gap reason="photo"&gt;<br>Dobrze jest w trakcie inhalacji przytrzymać dziecko z lekko odgiętą głową (ok. 30 stopni).<br>Dziecko powinno być trzymane przez pielęgniarkę lub fizykoterapeutę, a maseczka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego