Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
wstępny wydruk mapy za pomocą drukarki laserowej. Na podstawie tego wydruku można dokonać ostatecznych korekt. Końcową, graficzną wersję mapy otrzymuje się na ploterze (moduł PLOTMAP) [11].
5. Ostatni krok to włączenie tak otrzymanej mapy cyfrowej do Systemu Informacji o Terenie.
Mapy numeryczne opracowane za pomocą systemu DIGIMAP spełniają wszystkie wymagania Instrukcji Technicznej K-1, dotyczącej zakładania mapy zasadniczej [11].
Ostateczna forma mapy numerycznej zależy od skali opracowania (1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000) oraz od jej przeznaczenia (mapa zasadnicza, mapa sytuacyjno-wysokościowa itd.). System umożliwia także edycje różnego typu nakładek tematycznych, które składają się na ostateczną postać mapy.
Fragment
wstępny wydruk mapy za pomocą drukarki laserowej. Na podstawie tego wydruku można dokonać ostatecznych korekt. Końcową, graficzną wersję mapy otrzymuje się na ploterze (moduł PLOTMAP) [11].<br>5. Ostatni krok to włączenie tak otrzymanej mapy cyfrowej do Systemu Informacji o Terenie.<br>Mapy numeryczne opracowane za pomocą systemu DIGIMAP spełniają wszystkie wymagania Instrukcji Technicznej K-1, dotyczącej zakładania mapy zasadniczej [11].<br>Ostateczna forma mapy numerycznej zależy od skali opracowania (1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000) oraz od jej przeznaczenia (mapa zasadnicza, mapa sytuacyjno-wysokościowa itd.). System umożliwia także edycje różnego typu nakładek tematycznych, które składają się na ostateczną postać mapy.<br>Fragment
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego