Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 8 (sierpień)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Herlinga-pisarza po Grudzińskim-człowieku. Autora "Innego świata" oglądamy przez pryzmat jego miłości, przyjaźni, antypatii, fascynacji i bardzo wyraźnych poglądów politycznych. Wszystko czyta się bezproblemowo, choć czasem trudno oprzeć się wrażeniu, że zbyt dużo tu chaosu. No i tak mało literatury. Szkoda.

TOM HINEY
Raymond Chandler. Biografia

gatunek: biografia noir
Intrygująca biografia twórcy "czarnego kryminału" i nietuzinkowego człowieka. Życie miał Chandler równie ciekawe, co wymyślony przez niego detektyw Marlowe, więc materiał do obróbki był przedni. Hineyowi udało się zrobić z tego tworzywa książkę solidnie udokumentowaną, pełną faktów i anegdot, a przy tym przyjazną czytelnikowi.

B.F. VON M†LLENHEIM-RECHBERG
Herlinga-pisarza po Grudzińskim-człowieku. Autora "Innego świata" oglądamy przez pryzmat jego miłości, przyjaźni, antypatii, fascynacji i bardzo wyraźnych poglądów politycznych. Wszystko czyta się bezproblemowo, choć czasem trudno oprzeć się wrażeniu, że zbyt dużo tu chaosu. No i tak mało literatury. Szkoda.<br><br>&lt;tit&gt;TOM HINEY<br>Raymond Chandler. Biografia&lt;/&gt;<br><br>gatunek: biografia noir<br>Intrygująca biografia twórcy "czarnego kryminału" i nietuzinkowego człowieka. Życie miał Chandler równie ciekawe, co wymyślony przez niego detektyw Marlowe, więc materiał do obróbki był przedni. Hineyowi udało się zrobić z tego tworzywa książkę solidnie udokumentowaną, pełną faktów i anegdot, a przy tym przyjazną czytelnikowi.<br><br>&lt;tit&gt;B.F. VON M&#134;LLENHEIM-RECHBERG
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego