Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
rozpatrywane dotychczas. Przekroje charakterystyk wykreśla się najczęściej w układzie współrzędnych prostokątnych, gdzie na osi poziomej odmierza się kąt, a na osi pionowej względny poziom promieniowania odniesiony do maksymalnego. Przykładową charakterystykę azymutalną rzeczywistej anteny pokazano na rys. 7.25.
Na rys. 7.25a charakterystyka pokazana jest w liniowej skali osi pionowej. Jak łatwo zauważyć, poziom listków bocznych w takiej skali jest trudny do oceny ilościowej. Znacznie łatwiej interpretować ilościowo całą charakterystykę, gdy oś pionowa wykresu jest logarytmiczna, wyskalowana w dB, jak na rys. 7.25b. Dlatego charakterystyki antenowe rozpatruje się prawie wyłącznie w takim właśnie układzie współrzędnych.
Na rys. 7.25 zilustrowano
rozpatrywane dotychczas. Przekroje charakterystyk wykreśla się najczęściej w układzie współrzędnych prostokątnych, gdzie na osi poziomej odmierza się kąt, a na osi pionowej względny poziom promieniowania odniesiony do maksymalnego. Przykładową charakterystykę azymutalną rzeczywistej anteny pokazano na rys. 7.25.<br>Na rys. 7.25a charakterystyka pokazana jest w liniowej skali osi pionowej. Jak łatwo zauważyć, poziom listków bocznych w takiej skali jest trudny do oceny ilościowej. Znacznie łatwiej interpretować ilościowo całą charakterystykę, gdy oś pionowa wykresu jest logarytmiczna, wyskalowana w dB, jak na rys. 7.25b. Dlatego charakterystyki antenowe rozpatruje się prawie wyłącznie w takim właśnie układzie współrzędnych.<br>Na rys. 7.25 zilustrowano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego