Typ tekstu: Książka
Autor: Antoszewski Roman
Tytuł: Kariera na trzy karpie morskie
Rok: 2000
socjalizmem, przecie gdyby nie dziewczyny, to jakbyśmy ten socjalizm budowali, kim i dla kogo? - myślałem nie bez racji i po tej linii szykowałem się do obrony mojej osobistej niejako interpretacji socjalistycznej moralności, kiedy sekretarz mnie uprzedził:
- Wiecie, towarzyszu dyrektorze, ludzi w oczy kole. Dyrektor socjalistycznego instytutu, a jeździ kapitalistycznym samochodem. Jakoś to nie licuje z godnością socjalistycznego bojownika, no i w pewnym sensie kłóci się z istotą socjalistycznej moralności.
Uspokoiłem się, że to nie o Lusię idzie i zwierzyłem się sekretarzowi nieopatrznie, że z tym moim kapitalistycznym samochodem to tylko same kłopoty. Ot, wysiądzie najgłupsza lampka od mojego opla, a już
socjalizmem, przecie gdyby nie dziewczyny, to jakbyśmy ten socjalizm budowali, kim i dla kogo? - myślałem nie bez racji i po tej linii szykowałem się do obrony mojej osobistej niejako interpretacji socjalistycznej moralności, kiedy sekretarz mnie uprzedził: <br>- Wiecie, towarzyszu dyrektorze, ludzi w oczy kole. Dyrektor socjalistycznego instytutu, a jeździ kapitalistycznym samochodem. Jakoś to nie licuje z godnością socjalistycznego bojownika, no i w pewnym sensie kłóci się z istotą socjalistycznej moralności.<br>Uspokoiłem się, że to nie o Lusię idzie i zwierzyłem się sekretarzowi nieopatrznie, że z tym moim kapitalistycznym samochodem to tylko same kłopoty. Ot, wysiądzie najgłupsza lampka od mojego opla, a już
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!