Typ tekstu: Książka
Autor: Antoszewski Roman
Tytuł: Kariera na trzy karpie morskie
Rok: 2000
socjalizmem, przecie gdyby nie dziewczyny, to jakbyśmy ten socjalizm budowali, kim i dla kogo? - myślałem nie bez racji i po tej linii szykowałem się do obrony mojej osobistej niejako interpretacji socjalistycznej moralności, kiedy sekretarz mnie uprzedził:
- Wiecie, towarzyszu dyrektorze, ludzi w oczy kole. Dyrektor socjalistycznego instytutu, a jeździ kapitalistycznym samochodem. Jakoś to nie licuje z godnością socjalistycznego bojownika, no i w pewnym sensie kłóci się z istotą socjalistycznej moralności.
Uspokoiłem się, że to nie o Lusię idzie i zwierzyłem się sekretarzowi nieopatrznie, że z tym moim kapitalistycznym samochodem to tylko same kłopoty. Ot, wysiądzie najgłupsza lampka od mojego opla, a już
socjalizmem, przecie gdyby nie dziewczyny, to jakbyśmy ten socjalizm budowali, kim i dla kogo? - myślałem nie bez racji i po tej linii szykowałem się do obrony mojej osobistej niejako interpretacji socjalistycznej moralności, kiedy sekretarz mnie uprzedził: <br>- Wiecie, towarzyszu dyrektorze, ludzi w oczy kole. Dyrektor socjalistycznego instytutu, a jeździ kapitalistycznym samochodem. Jakoś to nie licuje z godnością socjalistycznego bojownika, no i w pewnym sensie kłóci się z istotą socjalistycznej moralności.<br>Uspokoiłem się, że to nie o Lusię idzie i zwierzyłem się sekretarzowi nieopatrznie, że z tym moim kapitalistycznym samochodem to tylko same kłopoty. Ot, wysiądzie najgłupsza lampka od mojego opla, a już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!