Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 16.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
się to co prawda w mieście Chicago, wielkim skupisku Irlandczyków, ale nie znaczy to wcale, że Dzień Świętego Patryka pozostanie w stolicy Polski bez echa.

Zielone piwo i dudy

Według informacji uzyskanej w ambasadzie Republiki Irlandii, w
naszym kraju mieszka 300 Irlandczyków, a w Warszawie kilkunastu. Ambasador Irlandii w Polsce - Jego Ekscelencja Patrick McCabe objął patronatem trzydniowy maraton muzyki irlandzkiej w teatrze Rampa na Targówku.

- Będzie moc atrakcji, a przede wszystkim degustacja tradycyjnego zielonego piwa i słuchanie irlandzkich dud - zachęca Krzysztof Miklaszewski, dyrektor teatru. Impreza na Targówku będzie jedynym oficjalnym akcentem obchodów święta w Warszawie.

Zatańczyć po celtycku

Przez trzy dni Targówkiem
się to co prawda w mieście Chicago, wielkim skupisku Irlandczyków, ale nie znaczy to wcale, że Dzień Świętego Patryka pozostanie w stolicy Polski bez echa. <br><br>&lt;tit&gt;Zielone piwo i dudy&lt;/&gt;<br><br>Według informacji uzyskanej w ambasadzie Republiki Irlandii, w <br> naszym kraju mieszka 300 Irlandczyków, a w Warszawie kilkunastu. Ambasador Irlandii w Polsce - Jego Ekscelencja Patrick McCabe objął patronatem trzydniowy maraton muzyki irlandzkiej w teatrze Rampa na Targówku. <br><br>- Będzie moc atrakcji, a przede wszystkim degustacja tradycyjnego zielonego piwa i słuchanie irlandzkich dud - zachęca Krzysztof Miklaszewski, dyrektor teatru. Impreza na Targówku będzie jedynym oficjalnym akcentem obchodów święta w Warszawie. <br><br>&lt;tit&gt;Zatańczyć po celtycku&lt;/&gt;<br><br>Przez trzy dni Targówkiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego